اخبار > داريوش مهرجويي از طفوليت تا ازدواج


  چاپ        ارسال به دوست

داريوش مهرجويي از طفوليت تا ازدواج

داریوش مهرجویی درباره کتاب کارنامه 40ساله گفته است: «به نظر من این کتاب می‌تواند در بحث روزنامه‌نگاری یکی از کتاب‌هایی باشد که کاملا با رعایت اصول مصاحبه نگارش شده و برای اهل فن و به خصوص ژورنالیست‌ها بسیار کارآمد است.» 

به گزارش خبرآنلاين، نشر مرکز به تازگی گفت‌وگوی مفصل مانی حقیقی با داریوش مهرجویی را در قالب کتابی با عنوان «مهرجویی: کارنامه 40ساله» منتشر کرده است. داریوش مهرجویی درباره کتاب کارنامه 40ساله گفته است: «به نظر من این کتاب می‌تواند در بحث روزنامه‌نگاری یکی از کتاب‌هایی باشد که کاملا با رعایت اصول مصاحبه نگارش شده و برای اهل فن و به خصوص ژورنالیست‌ها بسیار کارآمد است.»
حقیقی پیش از این مستندی نیز به همین نام ساخته بود، و این کتاب نسخه کامل‌تر همان گفت‌وگوست که فیلم به فیلم، پیش می‌رود و حاوی نکات جالب و خواندنی، از زندگی و آثار این فیلمساز نام‌آشناست؛ از الماس۳۳ تا سنتوری. کتاب همان‌قدر درباره وجوه سینمایی و هنری کارنامه مهرجویی است، که به شکلی غیرمستقیم، راوی نزدیک به پنج دهه شرایط فرهنگی این سرزمین، و خاطرات و خطرات فیلم ساختن در آن است. 
کتاب همراه با آلبوم عکس و تصاویر پشت صحنه فیلم‌ها با قیمت ۱۷۹۰۰ تومان منتشر شده است. این کتاب در ۹ فصل به ساخت آثاری چون الماس۳۳، گاو، آقای‌ هالو، پستچی، دایره مینا، مدرسه‌ای که می‌رفتیم، الموت، سفر به سرزمین آرتور رمبو، اجاره‌نشین‌ها، شیرک،‌ هامون، بانو، سارا، پری، درخت گلابی، دختردایی گمشده، میکس، بمانی، مهمان مامان و سنتوری پرداخته است. 

این تصاویر از فصل پایانی کتاب و بعد از بررسی فیلم سنتوری انتخاب شده است. در فصل‌های مختلف کتاب، عکس‌هایی از پشت صحنه هر فیلم نیز منتشر شده است.


داریوش مهرجویی وقتی کوچک بود 


نوجوانی و جوانی آقای کارگردان 


جوانی و آغاز حرکت به سمت سینما 


داریوش مهرجویی در کنار پدر و مادرش 


مهرجویی در کنار همسرش، فریار جواهریان 


کارگردان «هامون» با دخترش «مریم»

 

 


١٥:٣٩ - 1392/07/21    /    شماره : ٤٠٣٦    /    تعداد نمایش : ١٨٣٣خروج