اخبار > خواهر داريوش مهرجويي درگذشت


  چاپ        ارسال به دوست

خواهر داريوش مهرجويي درگذشت

ژیلا مهرجویی -خواهر داریوش مهرجویی- که از طراحان صحنه خوب سینمای ایران به‌شمار می‌رفت 8 آذرماه در تهران درگذشت.
به نقل از خبرگزاري  فارس، ژیلا مهرجویی خواهر داریوش مهرجویی که از طراحان صحنه خوب سینمای ایران به‌شمار می‌رفت پس از عمل جراحی قلب به دلیل افت فشار ديروز 8 آذرماه درگذشت. ژیلا مهرجویی در سال 1324 در تهران متولد شد و تحصیلات خود را در رشته‌های کارگردانی در مرکز آموزش مدرسه عالی سینما و تلویزیون و جامعه‌شناسی علوم آموزشی (مقطع کارشناسی‌ارشد در دانشگاه اوتساتود فرانسه) ادامه داد. پس از آن در سمت‌های مختلف هنری از قبیل: دستیار کارگردان و برنامه‌ریز، منشی صحنه و تدوینگر حضور یافت و موفق به ساخت فیلم‌های مستند (15 فیلم)، کوتاه داستانی و تبلیغاتی شد.
او همچنین در یک سریال تلویزیونی و چندین فیلم سینمایی به عنوان طراح صحنه و لباس به ایفای نقش پرداخت و توانست دو بار در کشور فرانسه نمایشگاهی را در زمینه نمایش لباس‌های سنتی ایرانی برگزار کند. مهرجویی در سال1381 فیلم «چناران» را ساخت و آن را به عنوان تز دانشگاهی خود تهیه كرد.

 از دیگر فعالیت‌های مهرجویی می‌توان به نوشتن حدود 20 سناریوی بلند و سریالی و همچنین ترجمه دو کتاب از زبان‌های فرانسه و انگلیسی اشاره کرد. لازم به ذکر است که او در دوره‌های هجدهم و بیستم جشنواره فیلم فجر به ترتیب برای فیلم‌های «بوی کافور عطر یاس» و «خانه‌ای روی آب»، موفق به دریافت جایزه شد. طبق شنیده‌ها پیکر ژیلا مهرجویی امروز 9 آذرماه در طالقان به خاک سپرده خواهد شد.


٠٩:١٩ - 1392/09/09    /    شماره : ٤١٩٩    /    تعداد نمایش : ١١٥٦خروج